BAKANLIĞIMIZ BELÇİKA YARI MARATONU’NDAN BRONZ MADALYAYLA DÖNDÜ

BAKANLIĞIMIZ BELÇİKA YARI MARATONU’NDAN BRONZ MADALYAYLA DÖNDÜ
 

27 Mayıs 2018 tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen 20 km. yarı maratonuna Bakanlığımızı temsilen Bakanlığımız Avrupa Gümrükleri Spor Derneği (ECSA) temsilcisi Mütercim Okan Arslan ile yarışmacı olarak Denetmen Rıdvan Öztürk ile Muayene Memuru Hakan Ülker katılmıştır. Ayrıca, Brüksel Gümrük Müşavirimiz Özlem Soysanlı da Belçika Gümrük İdaresi Başkanı’nın özel davetiyle yarışa katılarak yarışmacılarımıza destek vermiştir. Heyetimiz, Avrupa Birliği Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Faruk Kaymakcı'yı da makamında ziyaret etmiştir.

 Halka açık olan yarışmaya 35.000’in üzerinde yarışmacı katılmıştır. 20 km. yarı maratonu açılışını Belçika Başbakanı Charles Michel yapmış ve ECSA çerçevesinde Belçika Gümrük İdaresi Başkanı Kristian Vanderwaeren de yarışmaya katılmıştır.

20 km. yarı maratonuna ECSA kapsamında 12 ülkeden 87 yarışmacı katılmış, maraton sonucunda Rıdvan Öztürk 01.19.22’lik derecesiyle 3., Hakan Ülker ise 01.48.12’lik derecesiyle 29. olmuştur. Bu sonuçla Rıdvan Öztürk ülkemize bronz madalya kazandırmıştır. Yarı maratonda ECSA kapsamında altın madalyayı Fransa, gümüş madalyayı ise Çekya’dan katılan yarışmacılar elde etmiştir.  

Maraton ve ECSA faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgiye Bakanlığımız ECSA sitesi olan www.ecsaturkey.com ‘dan ulaşılabilir.